Ylivieskan Kennelseura r.y.
Koiraharrastusta vuodesta 1950

Kanakoirajaosto

Jaoston kokoonpano 2019

Puheenjohtaja Kariniemi Aki aki.kariniemi@gmail.com  044 539 5446
Sihteeri Rättyä Jani jani.rattya@yahoo.com  044 575 4592
Jäsenet Hautakoski Petri    
  Hautakoski Satu satu.hautakoski@gmail.com  
  Huttunen Samppo    
  Kallio Sari    
  Lind Petri    
  Marjakangas Jarkko jarkko.marjakangas@kotinet.com 050 359 4252
  Marjakangas Johanna johanna.marjakangas@kotinet.com 040 847 0237
  Mattila Sanna    
  Rautio Jussi jussi.rautio@kotinet.com  050 546 6760
  Rättyä Antti   044 303 5196
  Rättyä Jenni    
  Rättyä Kirsi kirsi.rattya@cou.fi  
  Saarela Jari   0400 401 360
  Sipilä Jarkko    
  Sipilä Kaisa    
       
       
       
       
       
       
       

kanakoirajaosto@ylivieskankennelseura.fi


IMG_7033Jaoston toimintasuunnitelma 2019

Anottu KAER vesi- ja jälkityökokeet Heinä-ja Elokuulle

Anotaan kahdet KAER F kokeet.

Anotaan KAER F koe, joka on seuran mestaruuskoe

Osallistutaan näyttelyharjoituksien vetämiseen sekä kennelseuran muuhun toimintaan.


LinkkejäIMG_3976

Saksanseisojakerho ry
Suomen Weimarinseisojat ry
Kanakoirakerho ry