Ylivieskan Kennelseura r.y.
Koiraharrastusta vuodesta 1950

Kanakoirajaosto

Jaoston kokoonpano 2018

 

Puheenjohtaja Kariniemi Aki aki.kariniemi@gmail.com  044 539 5446
Sihteeri Rättyä Jani jani.rattya@yahoo.com  044 575 4592
Jäsenet Hautakoski Petri
Hautakoski Satu satu.hautakoski@gmail.com
Hautala Arto
Honkala Suvi
Huttunen Samppo
Kallio Sari
Lind Petri
Marjakangas Jarkko jarkko.marjakangas@kotinet.com  050 359 4252
Marjakangas Johanna johanna.marjakangas@kotinet.com  040 847 0237
Mattila Sanna
Rautio Jussi jussi.rautio@kotinet.com  050 546 6760
Rättyä Antti antti.rattya@gmail.com  044 303 5196
Rättyä Jenni
Rättyä Kirsi kirsi.rattya@cou.fi
Saarela Jari  0400 401 360
Sadinmäki Markku markku.sadinmaki@kotinet.com  040 843 5977

 

 

 

kanakoirajaosto@ylivieskankennelseura.fi


IMG_7033Jaoston toimintasuunnitelma 2018

– Pyritään järjestämään kanakoirien koulutuspäivä alkukesästä.

– Anottu KAER vesi- ja jälkityökokeet Heinä-ja Elokuulle

– Osallistutaan Näyttelyharjoituksien vetämiseen ja KV- ja Ryhmänäyttelyn järjestelyihin, sekä kennelseuran muuhun toimintaan

– Anotaan kahdet KAER F kokeet Lokakuulle.

– Anotaan KAER F koe, joka on seuran mestaruuskoe

 

 

 

 

 


LinkkejäIMG_3976

Saksanseisojakerho ry
Suomen Weimarinseisojat ry
Springerspanielit ry

Kanakoirakerho ry
Cockerspanielit ry