Ylivieskan Kennelseura r.y.
Koiraharrastusta vuodesta 1950

Kanakoirajaosto

Jaoston kokoonpano 2016

Puheenjohtaja Jarkko Marjakangas jarkko.marjakangas@kotinet.com p.050 359 4252
Sihteeri Jani Rättyä jani.rattya@yahoo.com p. 044 575 4592
Jäsenet Petri Hautakoski
Satu Hautakoski satu.hautakoski@gmail.com
Sari Kallio
Aki Kariniemi aki.kariniemi@gmail.com p.044 539 5446
Petri Lind
Johanna Marjakangas johanna.marjakangas@kotiet.com p.040 847 0237
Sanna Mattila
Markku Sadinmäki markku.sadinmaki@kotinet.com p.040 843 5977
Jussi Rautio jussi.rautio@kotinet.com p.050 546 6760
Antti Rättyä antti.rattya@gmail.com p.044 303 5196
Kirsi Rättyä kirsi.rattya@cou.fi
Jari Saarela p.0400 401 360
Jarkko Sipilä sipila.jarkko@gmail.com
Kaisa Sipilä kaisa.isokoski@gmail.com

kanakoirajaosto@ylivieskankennelseura.fi


IMG_7033Jaoston toimintasuunnitelma

– Anotaan KAER vesi- ja jälkityökokeet.

– Anotaan kahdet KAER F kokeet.

– Anotaan KAER F koe, joka on seuran mestaruuskoe

– Osallistutaan Näyttelyharjoituksien vetämiseen ja ryhmänäyttelyn järjestelyihin

– Osallistutaan Kennelseuran muuhun toimintaan

 

 

 


LinkkejäIMG_3976

Saksanseisojakerho ry
Suomen Weimarinseisojat ry
Springerspanielit ry

Kanakoirakerho ry
Cockerspanielit ry