Piirinmestarit
Linnunhaukkukokeet
VOI-luokka
suomenpystykorva Saitan Särmä om. Jorma Ängeslevä
AVO-luokka
suomenpystykorvanarttu Taipaleen Tiitu om. Seppo Anttila
Vuoden tuomari-kilpailu
1. Heikki Lapinoja 12 krt = 24 pist.
2. Seppo Pohjanoksa 8 krt = 16 pist.
2. Seppo Anttila 8 krt = 16 pist.
3. Keijo Hannus 7 krt = 14 pist.
3. Veli-Heikki Moilanen 7 krt = 14 pist.
Eniten kilpailukäyntejä kerännyt koirakko
1. Hannu Männistö/Neta 21
1. Sirpa Palo/Dali 21
3. Mirja Tiainen/Alma 18
4. Mirja Tiainen/Panda 16
5. Mirja Tiainen/Tessa 15
Seuranmestaruudet (palkinnot kiertävät kunnes sama omistaja saa palkintoon kolme kiinnitystä)
LAJI KOIRA TULOS OMISTAJA
AGILITY Welsh Corgi Cardigan Agicard´s Afrodite Minikoirat Mirja Tiainen
DRAJ Dreeveri Hessi VOI2 73,25 p. Matti Jaakola
AJOK/paljasmaa Suomenajokoira Pallinaaman Cindy AVO2 61,67 p. Ari Tiainen
AJOK/lumi Venäjänajokoira Matverin Rosa AVO1 77,83 p. Matti Jaakola
HIRV Jämtlanninpystykorva Jalakavan Remu VOI1 81,5 p. Veli-Heikki Moilanen
LINT Suomenpystykorva Taipaleen Tiitu VOI0 35 p. Seppo Anttila
Vuoden näyttelykoira kilpailu
1. Newfoundlandinkoira Fi & Ru Mva Newf Mermaid Dali om. Sirpa Palo 31 p.
2. Dreeveri Fi Mva Drevmarkens Likka om. Seppo & Henna Pohjanoksa 28 p.
3. Pohjanpystykorva Fi&Se K&Mva M-03 Pakkasrustan Sindi om. Seppo & Henna Pohjanoksa 19 p.
4. Welsh Corgi Cardigan Fi Ava Agicard´s Afrodite om. Mirja Tiainen 13 p.
5. Jämtlanninpystykorva Fi Kva Jalakavan Remu om. Veli-Heikki Moilanen 11 p.
6. Venäjänajokoira Matverin Sointu om. Petri Hautakoski 10 p.
6. Pohjanpystykorva Pohjanukon Lumi om. Seppo & Henna Pohjanoksa 10 p.
8. Newfoundlandinkoira Newf Mermaid Here I Come om. Sirpa Palo 8 p.
9. Newfoundlandinkoira Aarnikarhun Gimme Gimme om. Esko Huttunen 5 p.
10. Leonberginkoira Pinbiittan Merisade om. Anni Nisula 4 p.
Vuoden harrastuskoira kilpailu
1. Kooikerhondje Fi Ava Estaika´s Ihana Ineta ohjaaja Henna-Mari Männistö 10 p.
Vuoden agilitykoira kilpailu
1. Kooikerhondje Fi Ava Estaika´s Ihana Ineta om. Hannu Männistö 110 p.
2. Welsh Corgi Cardigan Fi Ava Agicard´s Afrodite om. Mirja Tiainen 96 p.
3. Welsh Corgi Cardigan Agicard´s Bumblebee om. Mirja Tiainen 48 p.
4. Bordercollie Durante Perfectus om. Markku Moilanen 40 p.
5. Sileäkarvainennoutaja Noanarkin Macaca Silenius om. Mirja Tiainen 20 p.
6. Welsh Corgi Cardigan Fi Ava Mandylay´s Noelle om. Mirja Tiainen 10 p.
Vuoden käyttökoira kilpailu
1. Pohjanpystyk Fi&Se Mva&Kva,M-03 Pakkasrustan Sindi om.Seppo & Henna Pohjanoksa (258 p.) 15 p.
2. Suomenpystykorva Fi Mva&Kva, Se Kva, M-02, M-03, PM-04 Junnu om. Jukka Kytökorpi (245p.) 15 p.
3. Jämtlanninpystykorva Fi Kva Jalakavan Remu om. Veli-Heikki Moilanen (234 p.) 15 p.
4. Jämtlanninpystykorva Fi Kva Ruskametsän Asser om. Olavi Hintsala (172,5 p.) 10 p.
5. Harmaanorjanhirvikoira Jarre om. Pentti Sorvisto (170,5 p.) 10 p.
6. Suomenpystykorva Fi Mva Taipaleen Tuisku om. Kimmo Paavola (143 p.) 8 p.
7. Suomenajokoira Pallinaaman Cindy om. Ari Tiainen (170,13 p.) 6 p.
8. Dreeveri Tessalon Sani om. Jukka ja Timo Alahäivälä (82,67 p.) 5 p.
9. Suomenajokoira Metsonperän Lirppu om. Aimo Tiainen (79,50 p.) 5 p.
10. Venäjänajokoira Fi Mva Matverin Rosa om. Matti Jaakola (77,83 p.) 5 p.
Vuoden kasvattajakilpailu
1. Pohjanukon kennel, om. Seppo ja Henna Pohjanoksa 12 p.
Pohjanukon Toivo VOI 1 83p., näyt. 1 / 1, Sa, PU 2, Sert, Se Mva & Kva (4 p.)
Pohjanukon Salama AVO 1 77p., näyt. Eri1, Sert, Rop (4 p.)
Pohjanukon Nanna VOI 1 87p. Fi Kva, näyt. Eri 1, Vara-Cacib (4 p.)